12 Ocak 2014

Hanımlara Yönelik Eğitim


Açıklamalar:
Aşağıdaki listede, Müslüman hanımların kendi aralarında yapılabilecekleri "İslami Bir Sohbet" için, konu başlıkları sınıflandırılmış ve anlatıcının baştan sonuna kadar kolayca takip edebileceği nitelikte seçilmiş, bazı eserler yer almaktadır.
Her bir eserin müellifi, yayınevi ve (üzerine tıklandığında) hakkında yeterli bir bilgi edinilecek link ilave edilmiş, ayrıca muhtemel ders süresi ve adedi de not alınmış bulunmaktadır.
Listeden azami derecede istifade etmek isteyen hanımlar; kendi belirleyecekleri sıra ile haftalık veya günlük bir ders programı belirlemeli ve buna bağlı kalarak bir sonraki esere geçiş yapmalıdırlar.
Tecrübî bilgi ve birikimim ilerledikçe, muhtemeldir ki, süreç içerisinde listede bir takım değişiklikler yapılacaktır. Ancak şu an itibariyle ana taslak bu şekildedir inşaallah.
Nihai maksadımız, İslam bilgisinin ve uygulamasının artması ve yaygınlaşmasına vesile olmaktır. Rabbim salih amellerimizi katında makbul eylesin.

Müslüman Hanımlara Yönelik Genel Eğitim Programı:
Fıkıh:
1. HANIMLARA ÖZEL İLMİHAL HANIMLARA ÖZEL FETVALAR; Faruk Beşer, Nun Yay. 304 sf. & 404 sf. Muhtemel süre: 15 dk. x 20 ders.
Ahlak:
2. MÜSLÜMAN KADININ ŞAHSİYETİ; Muhammed Ali Haşimi,  Risale Yay. 460 sf. Muhtemel süre: 30 dk x 15 ders.
Hadis:
3. PEYGAMBER EFENDİMİZDEN HAYAT ÖLÇÜLERİ; Murat Kaya, Erkam Yay. 590 sf. 5 cilt; Muhtemel süre: 30 dk. x 30 ders.
Akaid:
4. CUMA KONUŞMALARI; Ebu Ala el-Mevdudi, 240 sf. İnkilap Yay. Muhtemel süre: 15 dk. x 28 ders. 
Siyer:
5.  HANIM SAHABELER ANSİKLOPEDİSİ; Hilal Kara & Abdullah Kara, 415 sf. Tek Cilt. Nesil Yay. Muhtemel süre: 15 dk. x 50 ders.
Tefsir:
6. HANIMLARA ÖZEL TEFSİR; İmad Zeki el-Barudi, Polen Yay. tek cilt. Muhtemel süre: 60 dk. x 200 ders.

Listeyi İndir: Word - PDF


Hiç yorum yok: